wtorek, Kwiecień 20

Jaki jest dobry komin systemowy?

Coraz częściej dostępny mamy w sklepach oraz bezpośrednio u producentów system kominowy 4 m. Czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście dobre i polecane dla każdego? Wszystko zależy od naszych potrzeb i umiejętności.

Na pewno jednak warto zwrócić uwagę, że takie produkty nie są skomplikowane w budowie, ale zawsze musimy wiedzieć, w jaki sposób je prawidłowo zamontować. Nie jest żadną tajemnicą, że w dzisiejszych czasach systemy kominowe 4 m cieszą się dużą popularnością także wśród specjalistów, bo skracają czas montażu.

Fabrycznie gotowe elementy

Najważniejszą cechą takich systemów jest to, że komin 4 m jest po prostu gotowy fabrycznie. Są to wcześniej przygotowane elementy, czyli rury wykonane z bardzo odpornych materiałów. Stanowią one skuteczną zaporę dla ognia i różnych groźnych kwasów. Potem są umieszczane w obudowie, która składa się z pustaków ceramicznych albo też równie bardzo popularnych keramzytobetonowych. Decyzja, jeśli chodzi o wybór, należy tu do klienta.

Szybka i tańsza budowa

Oczywiście kolejną zaletą takich rozwiązań jest nie tylko szybkość, ale również optymalna cena. Korzyści, więc mamy tu, jak widać widoczne na pierwszy rzut oka. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań jest to po prostu opcja bardziej pragmatyczna. Tak wysokie kominy systemowe są szczelne i będą zajmowały o wiele mniej przestrzeni w budynku aniżeli murowane. Oczywiście musi to być zastosowany pustak wentylacyjny, ale są to raczej tylko takie kosmetyczne kwestie, które dla specjalistów nie stanowią żadnego problemu. Jeśli oczywiście nie czujemy się na siłach i nawet nie wiemy, jakie powinny być wybrane pustaki wentylacyjne, to wszystkie takie zadania można zrzucić właśnie na barki fachowców, którzy zawsze takie prace wykonają od ręki.

Pamiętajmy także, że gdy już wszystkie elementy składające się na komin systemowy będą zamontowane, włączając w to także pustaki wentylacyjne o właściwych wymiarach, to trzeba pamiętać także o regularnych kontrolach. Zapobiegną awariom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *